Pondělí

Po dlouhé cestě jsme přijeli do hotelu ,, U Loubů´´ (Tři Studně). K obědu jsme měli výbornou svíčkovou s domácím knedlíčkem. Následoval polední klid a potom jsme se vydali na krásnou procházku, kde jsme viděli sochu Hejkala. Pod vedením zkušené turistky paní učitelky Jitky, jsme se vydali k lesním studánkám Vitulka a Barborka. Další naše cesta směřovala k rybníku Sykovci a potom na lanové centrum, kde si děti i paní učitelky protáhly svaly. K večeři byla skvělá domácí pizza. Už po přečtené pohádce všechny děti spokojeně spinkají a těší se na dobrodružství, které pro ně nachystal skřítek Modřínek. 

Úterý

Dnes jsme se probudili do dalšího krásného dne na Vysočině :-) . Po vydatné snídani děti objevily další dopis od skřítka Modřínka, který je prosil o postavení domečků v lese. 

Třídy Motýlci, Šnečci a Lvíčata se vydaly cestou "Po stopách posledního vlka na Vysočině". V lese děti postavily domečky a posvačily na čerstvém vzduchu. Děti si také prověřily svou odvahu, když vylezly na posed a nakrmily mravence v obřím mraveništi.

Třída Kytičky se vydala směrem k rybníku Sykovec, kde v nedalekém lese také splnila úkol od skřítka. Děti postavily nádherné domečky, některé i pro skřítka obříka :-)

K obědu jsme si pochutnali na holandském řízku s bramborovou kaší. Po krátkém odpočinku se děti začaly připravovat na karneval. 

Protože všechny děti dnes slavily svůj svátek, místo obvyklé svačiny na ně čekal zmrzlinový pohár. Celé odpoledne jsme prosoutěžili a na děti čekala i tombola, diskotéka a hřiště u hotelu.

Po večeři a zapsání deníčků si děti poslechly pohádku a už sladce spinkají a těší se na další dobrodružství :-)

Středa

Sluníčko nám svítilo od samého rána, a tak jsme se vydali na dlouhou cestu do vesnice Fryšava pod Žákovou horou. Tady jsme se osvěžili zmrzlinou a pohráli jsme se na místním hřišti. Cíl naší výpravy byl ale jinde :-) . Jak už jistě z fotek víte, objevili jsme houby, které známe jen z pohádek - obří sochy hub. Zpátky do hotelu jsme šli kolem rybníka Medlov. 

Po poledním odpočinku jsme se vydali na lanové hřiště, potom jsme si znovu prohlédli nejmenší náměstí ve střední Evropě a protáhli jsme se na hřišti u hotelu. 

Přejeme dobrou noc :-)


Čtvrtek

I ve čtvrtek nám přálo počasí. Po výborné snídani - ve většině případů rohlík s Nutelou :-), jsme se rozdělili.

Třída Kytičky se vydala po stopách káněte k hotelu Horník. Po cestě si děti pohrály v lese a u samotné sochy zase na dětském hřišti.

Třídy Lvíčata, Šnečci a Motýlci se vydaly obdivovat sochu výra. Děti se v lese nasvačily a pohrály si na lanovém hřišti.

Všichni jsme ale nedočkavě vyhlíželi odpoledne, kdy jsme doufali, že nalezneme poklad skřítka Modřínka :-) Úkol to nebyl jednoduchý, protože děti musely splnit spoustu "náročných" disciplín a i proto se pokladu dočkaly :-)

Pátek

A je tady pátek - konec našeho dobrodružství :-( Věřte nebo ne, ale pár dětí říkalo, že by klidně ještě pár dní zůstalo :-)

Dopoledne si děti protáhly nožičky před náročnou cestou na lanovém hřišti. V hotelu na nás ještě čekala polévka s rohlíkem, aby jsme neodjížděli s prázdnými břichy. A kolem jedenácté, kdy přijela MŠ Rumunská, jsme se nakufrovali do autobusu.

Protože měly děti kratší pobyt, než se předpokládalo, vyrazili jsme ještě na výlet. Obdivovali jsme opravdu nádherné Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou. Zde vkládám odkaz, protože psát co všechno děti viděly, by bylo na dlouho.    https://www.zamekzdar.cz/muzeum-nove-generace/

Po prohlídce a svačince už jsme zamířili domů.


Chtěli bychom poděkovat za úžasné děti, které jste nám svěřili. Letošní školka v přírodě byla vymodlená a jsme rádi, že se mohla uskutečnit. Děti byly opravdu skvělé a doufáme, že si to moc  užily !!!!

Verča, Jitka, Denisa, Monika a na závěrečné dny i paní ředitelka :-)